Jaunās Būvniecības skola atklāta ar vērienu
31. janvārī Vidzemes Augstskolā svinīgi tika atklāta Jaunās Būvniecības skola- ilgtspējīgas būvniecības izglītības līdere Baltijā. Pasākumā pulcējās nozares eksperti, politikas veidotāji un atbalstītāji, lai kopīgi atzīmētu nozīmīgu soli uz videi draudzīgāku un zināšanās balstītu būvniecības kultūru.
Pasākumā piedalījās Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Latvijas Valsts mežu pārstāvis Vilmārs Katkovskis, ZAAO attīstības vadītājs Mārtiņš Niklass, Latvijas Koka būvniecības klastera izpilddirektors Kristaps Ceplis, Latvijas Būvuzņēmēju apvienības valdes priekšsēdētājs Edijs Kupčs un citi nozares eksperti. Viņu klātbūtne uzsvēra ilgtspējīgas būvniecības izglītības pieaugošo nozīmi nozares un sabiedrības attīstībā.
Skolas vadītāja, arhitekte un uzņēmēja Gunita Ķiesnere atklāšanas runā dalījās ar personisku stāstu par skolas izveidi – ideju, kas no sēklas izaugusi par spēcīgu kopienu. Viņa uzsvēra, ka atklāšana nav sākums, bet gan apliecinājums jau paveiktajam un pateicība visiem, kuri atbalstījuši skolas attīstību.
Svinīgo kulmināciju veidoja simboliska stāda nodošana, ko Latvijas Valsts mežu pārstāvis Vilmārs Katkovskis pasniedza skolas vadītājai. Šis simboliskais akts aizstāja ierasto lentes griešanas ceremoniju, izceļot Jaunās Būvniecības skolas filozofiju – tā nav tikai izglītības iestāde, bet dzīvs, attīstības un izaugsmes process.
Pasākumu bagātināja studentes Lindas Murānes pieredzes stāsts. Būdama restauratoru studiju absolvente bez iepriekšējas pieredzes būvniecībā, Linda nolēma paplašināt savas zināšanas tieši šajā skolā. Viņa uzsvēra, ka skolas piedāvātā izglītība un vērtības bija izšķirošais faktors, kas motivēja uzsākt jaunu profesionālo ceļu.
Noslēgumā notika paneļķdiskusija “Kāpēc mums vajag jauno būvniecību?”, kurā piedalījās Mārtiņš Niklass (ZAAO), Marija Katrīna Dambe (NOMAD architects, Jaunās Būvniecības skola) un Kristaps Ceplis (Latvijas Koka būvniecības klasteris). Diskusiju vadīja arhitekte Dina Suhanova. Dalībnieki uzsvēra, ka tradicionālā būvniecības prakse nespēj risināt klimata pārmaiņu un resursu izsīkuma izaicinājumus, un ka apritīga būvniecība, koka izmantošana un digitālās tehnoloģijas ir būvniecības nākotne.
Ar atklāšanas pasākumu tika iedibināta jauna tradīcija – veidot vidi, kur zināšanas, pieredze un idejas var brīvi attīstīties, lai kopīgi radītu ilgtspējīgu nākotni būvniecībā.