

Nozares eksperti par nākotnes būvniecību: ilgtspējas izaicinājumi un iespējas Vidzemes plānošanas reģionā
14. martā Valmiermuižā Vidzemes plānošanas reģions Interreg Europe projekta “Jauni sadarbības modeļi labākas dzīves vides veidošanai” (PICOBELLO) ietvaros rīkoja reģionālo sanāksmi, kas bija veltīta ilgtspējīgas būvniecības principiem un to sasaiste ar Jaunā Eiropas Bauhaus (JEB) vērtībām. Sanāksmē pulcējās nozares eksperti – arhitekti, būvniecības profesionāļi un pašvaldību pārstāvji no Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Madonas, Smiltenes un Valmieras novadiem.
Starptautiskā nedēļa Valmierā: jaunieši izstrādā apritīgās būvniecības pilotprojektu
Valmierā norisinājās intensīva, iedvesmojoša un izaicinoša nedēļa – pie mums viesojās jaunieši no Islandes, Somijas un Igaunijas, lai padziļināti izzinātu apritīgās būvniecības iespējas un izaicinājumus. Nedēļas laikā viņi ne tikai apguva teorētiskās zināšanas, bet arī praktiski strādāja pie apritīgās būvniecības pilotprojekta koncepta, kas nākotnē varētu kalpot par pamatu reālai iniciatīvai, ko prezentēt Latvijas Būvnieku asociācijai.


Vidzemes Augstskolā pirmo reizi norisināsies sadarbības forums
Vidzemes Augstskolas Sadarbības forums 2025 – uzņēmēji, akadēmiskās vides pārstāvji un studenti tīklojas un apspriež inovācijas un sadarbības iespējas. Pasākums norisinās Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4, 2025. gada 25. februārī.

Meklējam Interreg Europe projekta vadītāju
Meklējam Interreg Europe projekta vadītāju!
Pievienojies un veicini ilgtspējīgas būvniecības attīstību Latvijā un Eiropā!

Izsludināta pieteikšanās lekcijai '‘Uzdrīkstēšanās darīt citādāk nekā ierasts: Būvmateriālu ietekme uz veselību un vidi'‘
Uzdrīkstēšanās darīt citādāk nekā ierasts: Būvmateriālu ietekme uz veselību un vidi

Valmierā norisināsies starptautiska konference par aprites ekonomiku
Apritīgas koprades darbnīcā piedalīsies Jaunās Būvniecības skolas lektore un Pētniecības grupas vadītāja Marija Katrīna Dambe

Studenti plāno, kā atdzīvināt tukšās ēkas
Biedrība “Free Riga” kopā ar Jaunās Būvniecības skolu Vidzemes Augstskolā strādā pie tā, lai radītu jaunas idejas, kā tukšās un neizmantotās ēkas atdzīvināt, lai tās kalpotu vietējām kopienām.

Jaunās Būvniecības skola atklāta ar vērienu
Atklāta Jaunās Būvniecības skola– ilgtspējīgās būvniecības izglītības līdere Baltijā.

Jaunās Būvniecības skolas lektors un pētnieks Krišjānis Zaķis raidījumā “Vides fakti”
Raidījumā “Vides fakti” uz sarunu tika aicināts Jaunās Būvniecības skolas lektors, pētnieks un būvniecības inženieris Krišjānis Zaķis. Viņš dalījās ar savu plašo teorētisko un praktisko pieredzi par daudzdzīvokļu namu siltināšanas procesu, sniedzot vērtīgus padomus, kā efektīvi uzlabot ēku energoefektivitāti.

Aizvadīta Jaunās būvniecības nedēļa 2024
No 25. oktobra līdz 2. novembrim Vidzemes Augstskolas Jaunās Būvniecības skola organizēja Jaunās Būvniecības nedēļu, kuras ietvaros notika pieci pasākumi. Tie apvienoja ilgtspējīgu būvniecību, pilsētvides plānošanu, sarunas ar nozares profesionāļiem un uzņēmējiem, kā arī mācību vizītes.
Šī nedēļa kļūst par tradīciju, lai veicinātu dialogu un sadarbību, nodrošinot platformu, kurā profesionāļi, studenti un entuziasti var apmainīties ar idejām, pieredzi un jaunākajām tendencēm. Šī nedēļa viennozīmīgi arī iedvesmo inovācijām- diskusijas un lekcijas rosina domāt ārpus ierastā, meklējot jaunus risinājumus ilgtspējīgai attīstībai. Un pats svarīgākais, šis pasākums padara zināšanas pieejamas ikvienam- atvērtība un pieejamība nodrošina, ka ikviens interesents var iegūt vērtīgu informāciju un iesaistīties nozares attīstībā.

Starptautiskajā Koksnes tehnoloģiju hakatonā Valmierā radīti 14 inovatīvi risinājumi
Lai veicinātu inovācijas koksnes pārstrādē un pievienotas vērtības produktu ražošanā, kā arī tehnoloģiju izmantošanā, šīs nedēļas nogalē, 23.–25. februārī, Valmierā, Vidzemes Augstskolā (ViA) norisinājās starptautisks ViA un Vidzemes plānošanas reģiona organizēts Koksnes tehnoloģiju hakatons.
Tajā piedalījās vairāk nekā 80 dalībnieki, viņu vidū arī ārvalstu studenti no Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas u.c., kas gandrīz 20 mentoru vadībā, izveidojot 14 komandas, risināja iepriekš nosauktus izaicinājumus: digitalizācija koka un apritīgu ēku būvniecība, atkārtoti izmantojamas un transformējamas skatuves (tēmas pieteicējs: Valmiermuižas etnomūzikas festivāls), transformējami koka interjeri un atvērtais jeb brīvas tēmas izaicinājums.